Bude mít Bruntál boxerskou ligu?

Někteří pamětníci ještě dnes vzpomínají na časy, kdy se v Bruntále boxovala 2.liga.

Tehdejší borci proháněli boxery z celé republiky. V bruntálském ringu nastoupil dokonce i bývalý slovenský premiér Vlado Mečiar a tehdy prý v Bruntále dostal pěknou nakládačku.

Z bruntálských boxerů šel tehdy strach, ovšem ty časy jsou nenávratně  pryč.

Bruntálský box ovšem úplně nezanikl. V  současné době parta nadšenců hodlá někdejší slávu Bruntálu opět vydobýt. Za tímto účelem zde již trénuje několik talentovaných boxerů, kteří zatím startují v barvách Boxerského klubu  Gam-bare Olomouc, jehož šéfem je bývalý česko-slovenský  reprezentant Štefan Kortiš. „Je pravdou, že se snažíme obnovit tradice bruntálského boxu a již dnes máme vytypováno několik borců, kteří by jednou možná mohli boxovat i extraligu,“ svěřil se nám bývalý reprezentant.

Asi desítka mladých boxerů v současné době ke svým tréninkům vy-žívá bývalou bruntálskou tiskárnu na Květné ulici. „Tyto prostory jsou sice malé, ale jsme tady zadarmo a jsme za to vděční,“ říká trenér bruntálských boxerů Alexandr Kulaša. „Do budoucna ale věřím, že se dostaneme do větší tělocvičny,“ dodává.

Mladým borcům chuť do tréninku rozhodně ne-schází a to je pro bruntálský box tou nej-větší devizou do budoucna. A možná se za rok, nebo za dva, dočkáme, že se v Bruntále bude opět boxovat třeba 2.li-ga.

Mezinárodní turnaj seniorů vyhrála Olympia

Šest celků z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka se utkalo v 15 utkáních systémem každý s každým.

K favoritům turnaje patřily týmy Glubczyc, Štúrova a Dunajské Stredy, ale rybník fa-voritům „vypálila“ s chutí a dobře hrající Olympia, která na celém turnaji neokusila hořkost porážky. „Mladíci“ Olympie porazili Dunajskou Stredu 4:1, Esztergom 2:0 a Písečnou 1:0, remizovali se Štúrovem 1:1 a Glubczycemi 0:0. Získaných 11 bodů a skóre 8:2 stačilo na jasné 1. místo a po čtyřech letech vítězství na tomto turnaji. Na druhém místě skončil Městský úřad Štúrovo s 10 body a 9 bodů odsunulo polské Glubczyce na 3. místo. Na 4.místě se umístili hráči Písečné s 7 body, pátá Dunajská Streda měla 4 body a na 6. místě skončil bez bodů věkově nejstarší tým z madarské Esztergomi. Nejlepším brankářem tur-naje byl vyhlášen Jiří Czakan z Olympie, nej-lepším hráčem Jan Asvany z Dunajské Stredy. Fotbalové série seniorů „masters“ pokračuje v únoru turnajem v Esztegomi, v květnu v Du-najské Stredě a v září ve Štúrově.

Sestava Olympie: Czakan, Krajčovič, Urbaník, Urban, Zabloudil, Závora, Krč, Hájek a Janáček.

TJ Šumperk - TJ Slavoj Bruntál ??:?? (22:6, 25:5, 10:10 ..) - NEDOHRÁNO

První poločas odehráli bruntálští nejmladší a nejméně zkušení hráči. Někteří z nich obě první čtvrtiny. Úkolem bylo uhrát co nejkvalitnější výsledek. Spolehnout se na vlastní schopnosti bez pomoci svých zkušených spoluhráčů. Šumperští mladíci hráli  velice pěkný, rychlý a přesný basketbal. Bruntálští často nestíhali v obraně a v útoku  byli pomalí, nepřesní a plný chyb.

Skóre po poločase i tak dávalo šanci uhrát kvalitní výsledek. Úkolem zkušených hráčů bylo snažit se kvalitní obranou získávat míče a rychlou kom-binací se dostávat do zakončení. Tento způsob se dařil pouze první dvě minu-ty, které Slavoj vyhrál 8:0. Pak ale  začali úřadovat rozhodčí, hlavně „rozhodčí" Vrátný se stal přívržencem tvrdé hry. Vrcholem bylo jeho udělení vymyšlené diskvalifikační chyby Dalimilovi, ve čtvrté minutě druhého polo-času. Není jisté, zda šlo o snahu ovlivnit zápas, pomstu nebo jiný důvod. Ale zápas tímto rozhodčí ovlivnil. Za této situace odvolal trenér družstva hostu-jící tým z hřiště a odmítl dále nastoupit. Konečný výsledek zatím není znám. Na oficiálním zápise jsou uvedeny tři různé výsledky (51:21, 52:21, 57:21). Konečné rozhodnutí ale určí až basketbalová federace.