Zifčák vyzval k mobilizaci na novou revoluci
Nově zvolený předseda extrémistické KSČ-ČSSP Ludvík Zifčák ve svém projevu vyzval komunisty ke spojení se všemi, kterým jde o svržení politického systému.
Ve svém více než dvouhodinovém vystoupení předseda ultrakomunistů nedefinoval s kým by se extrémní komunisté měli či neměli spojit. Je tedy možné, že KSČ-ČSSP bude spolupracovat i s radikální pravici.
Vážené soudružky, vážení soudruzi, vážení hosté! Dovolte mi, abych vás pozdravil a poděkoval za důvěru, kterou jste mi poskytli při opětovném zvolení do čela Komunistické strany Československa – Československé strany práce.
...“V nejbližším období stojí před naši stranou mnoho důležitých úkolů. Jedním z nich bude především pokusit se o legalizaci naší činnost a připravit se na parlamentní volby. V tomto směru je však potřeba ale zdůraznit, že není pro nás až zase tak důležité být parlamentní stranou neboť si stále uvědomujeme, že za současných politických podmínek cesta k moci nemusí vést zákonitě pouze parlamentní cestou. Situace ve světě a především pak v ČR jednoznačně vypovídá o tom, že parlamentní cestou se politické změny budou jen stěží uplatňovat.“
...„musím připomenout, že Ministerstvo vnitra ČR již jednou odmítlo naši stranu oficiálně zaregistrovat a to i přesto, že obdobným způsobem v ČR vzniklo několik stran a politických hnutí, které se odštěpily od svých bývalých politických seskupení. V odůvodnění odmítnutí registrace ministerstvo vnitra uvedlo jako příčinu nezaregistrování, že KSČ-ČSSP se hlásí k učení Marxe, Engelse, Lenina a že se nedistancuje od myšlenek Stalina a dokonce, že se hrdě hlásí k předlistopadové politice KSČ, tedy ke znárodnění v únoru 1948, k srpnu 1968 a k dalším úspěchům, které KSČ do roku 1989 v ČSSR tehdy dosáhla. Z toho co jsem nyní řekl, si každý v této zemi musí uvědomit, a je jedno v jakém je postavení, že demokratické principy volné politické soutěže a občanské angažovanosti neznamenají jen poklonkování polistopadové vládní garnituře, že zdaleka ne všichni jsou spokojeni s tím, co se ze děje a vyjadřují nesouhlas.“
...“Po listopadových změnách v roce 1989 se většina občanů tehdejšího Československa mylně domnívala, že pádem tzv. komunismu a přechodem ke kapitalismu nebude u nás muset nikdo těžce pracovat, plnit důležité úkoly pro stát, a budovat prosperující stát tak jak tomu bylo do roku 1989. Kapitalismus však tyto snílky již po několika letech svého vládnutí velmi rychle probral z jejich snu. Z poměrně prosperující republiky se během několika let stal vybrakovaný stát, který dnes již většinově nevlastní snad vůbec nic. Nyní dokonce nastává období, kdy spravedlnost a právo neplatí pro všechny stejně a zvýhodňovaná je jen vyvolená skupina, která si myslí, že si může díky moci a penězům dovolit vše. Všichni tito snílkové, kteří si mysleli, že jedině kapitalismus je pro ně tou nejvýhodnější alternativou již dnes poznávají, jak se listopadu 1989 mýlili a jak naletěli planým slibům různým agentům západních mocností, kteří po roce 1989 ovládali politickou scénu nejen v Československu, ale později i v nově vzniklé České republice. Pokud nás dnes někdo obviňuje za procesy, které jsou dnes nazývané jako politické, tak je potřeba aby se podíval do dnešní doby, kdy zjistí, jak hluboce se mýlil. Procesy z padesátých let měly svá opodstatnění a byly namířené především proti sabotérům, záškodníkům a nepřátelům nového poválečného lidového Československa a je úplně jedno zda se jednalo o Horákovou či Slánského a další. Tito lidé byli skutečnými nepřáteli lidu a chtěli návrat ke kapitalismu a jak je známo, drtivá většina lidí v padesátých letech kapitalismus odmítala.“
...“Skutečné politické procesy naopak probíhají až teprve s odstupem dvaceti let od listopadu 1989. Současní soudci – inkvizitoři - hledají sebemenší záminku k uvěznění mladých lidí, kteří se nebojí projevit svůj názor a říkají ho nahlas. Vždyť v jaké společnosti to vlastně žijeme? Na jedné straně parazité, členové nejrůznějších rodinných klanů, vysávající naší společnost a zamořující ovzduší, nicméně mající všechny výsady, neboť patří k preferované elitě. Na druhé straně mladí lidé, aktivisté, kteří jsou stíháni jen proto, že mají jiný pohled na vývoj ve společnosti a ke své propagaci využívají komunistických symbolů, jsou posléze prohlášení za extremisty.“
...“Dnešní náš sjezd má rovněž za cíl upozornit na omezování svobody slova a projevu, ke kterým dochází v posledních letech poměrně často. Terčem vládní zvůle však jsou zejména nositelé komunistických a marx-leninských myšlenek. Právě my, skuteční komunisté z Komunistické strany Československa – Československé strany práce, býváme častováni přívlastky jako extremisté, stalinisté, v lepším případě jako radikálové. Cílem vládní garnitury, za vydatné pomoci sdělovacích prostředků je očernit nás v očích veřejnosti, vyvolat strach u tzv. obyčejného občana. Proto, když je jakákoliv akce, která je zaměřena svým obsahem protivládně, ať už se jedná o americký radar, Evropskou unii, či ostudné uznání Kosova, je okamžitě označena za jakési rejdy levicových radikálů. Ale tomu se nemůžeme ani moc divit. Vždyť si vezměte, kdo nám v ČR ještě donedávna vládl. Vláda České republiky do své demise, byla přehlídkou vskutku bizardních postav. Stačí jen namátkou vyjmenovat některé z nich. Rakouský kníže Schwarzenberg, k jehož vystupování a mluvě by bylo nutné si přizvat tlumočníka. Stejně tak k projevům Džamily Stehlíkové, jejíž jedinou náplní bylo, aby zákony podporovaly tzv. menšiny a byly nevyhovující pro většinu poctivě pracujících občanů České republiky. Dále jsme zde měli odbornici na armádní problematiku Parkanovou, která nejraději zpívá oslavné proamerické písně, či Cyrila Svobodu, který by byl ministrem snad čehokoliv, jen aby si ministerské křeslo udržel. Pro naši zemi byly minulé vlády doslova katastrofou a tragédii, za kterou jednou musí být někdo spravedlivě potrestán. Donedávna jsem si ještě myslel, že nic horšího, než Špidlova nebo Grossova vláda nás nemůže potkat. Mýlil jsem se.“ ….“To co donedávna zasedalo v budově Strakovy akademie, to byla vskutku ostuda naší země. Vláda kolaborantů, jimž záleželo pouze na jejich tučných kontech a na vlastním prospěchu. Obyčejní lidé jim byli naprosto lhostejní a proto není ani divu, že právě tito lidé se již delší dobu odvracejí od politických stran, které dvacet let ovládají politickou scénu v České republice, zády.“ ...
...“Jak jinak si můžeme vysvětlit tzv. reformu veřejných financí, která platí od ledna loňského roku? Tato reforma má jeden jediný cíl. Vytahat z kapes občanů další peníze do státní kasy, která byla rozkradena polistopadovou politickou garniturou. Vezměte si například daňovou reformu. Vláda sice zavedla 15% daň z příjmu fyzických osob, tato je však nově odvozena z tzv. superhrubé mzdy, která zahrnuje i odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění. Což ve své podstatě znamená, že tato daň je de facto 23 procent a nikoliv 15. Rovněž došlo ke zvýšení DPH z 5 na 9% u velmi důležitých položek, jako je jídlo, služby, teplo, elektřina, voda, léky, zdravotnické pomůcky, dětské pleny atd., tedy všechny položky, bez nichž se žádná rodina v každodenním životě neobejde.“ ...“Další oblastí, která měla doznat výrazných změn, je zdravotnictví. Doposud občané či podnikatelé platili zdravotní pojištění nejen ze své mzdy a výdělku, ale také zaměstnavatel odváděl za každého zaměstnance nemalou částku do státního rozpočtu. Na oplátku bylo zdravotnictví bezplatné, i když tento pojem byl do značné míry zavádějící, neboť lidé stejně platili doplatky za nejrůznější léky. Pak však přišel „odborník„ ministr Julínek s nápadem, aby se zpoplatnila návštěva lékaře, za každou jednotlivou položku na receptu, aby se platilo za pobyt v nemocnici. Jako argument se často uvádělo, že Češi chodí hodně k lékaři. Nevím jak kdo, ale já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by jen tak z dlouhé kratochvíle chodil vysedávat do čekárny lékařské ordinace.
Na první pohled se může zdát pro někoho částka 30, 60 či 90 korun jako malá nebo zanedbatelná. Ale už dnes jsou lidé - a není jich málo - důchodci, rodiny s dětmi, pro které jde o výrazný zásah do rozpočtu. Těžko lze proto pochopit, když si někdo platí dvacet, třicet či čtyřicet let zdravotní pojištění a v pokročilejším věku se dostaví zdravotní potíže, že si pak musí znovu vše platit. To je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné. Rozhodně tedy odmítáme, aby nemocní lidé pomáhali zachraňovat rozkradené zdravotnictví ze svých peněz.“….“Stejně tak nepřijatelná a nelogická je pro nás tzv. důchodová reforma, kdy se již dnes začíná hlasitě uvažovat o tom, že by se opětovně navýšila hranice odchodu do důchodu až na 65 let. Jsem přesvědčen, že tato navrhovaná hranice není vůbec poslední a nakonec to dopadne tak, že kapitalisté schválí odchod do důchodu až někdy v 70 letech. Je však otázkou, kdo z nás se této věkové hranice nakonec dožije? Současný stav seniorů je tristní. Odchod na odpočinek v drtivé většině případů znamená radikální snížení životní úrovně. Ano, setkáváme se s názorem, aby si lidé od svých mladých let na důchod spořili. Ale víme, co bude za dvacet, třicet let v této prohnilé společnosti? Kolik vůbec bude znamenat našetřená částka? Zda nějaký fond nebude vytunelován, jak je zde v polistopadové době oblíbenou činností. Takto přece nemůže stát přenášet odpovědnost, zbavovat se svých závazků vůči občanům, kteří celý život poctivě platili daně. Požadujeme zajištění důstojných podmínek pro naše seniory, chceme důchody ve výši 70% průměrného výdělku člověka. Nabízí se otázka, kde na to všechno vezmeme. Stát je zadlužen do astronomické výše více než bilionu korun. Samozřejmě, že peníze se dají najít, jsou oblasti, které přímo volají po šetření a škrtech. Jsme toho názoru, že peněz je v naší zemi ještě stále poměrný dostatek, pouze se s nimi špatně hospodaří. Konkrétně hospodaří špatně naši zvolení zástupci, kteří myslí jen na svá koryta, prebendy a tučné provize ze zmanipulovaných veřejných zakázek. Jen tak namátkou. Skutečně potřebujeme Senát? Sedící a usínající individua, s jejichž návrhy si stejně naloží Poslanecká sněmovna po svém? Nebo potřebujeme nákup nových obrněných transportérů za 25 miliard korun? Potřebujeme nové Gripeny? Potřebujeme, aby naši vojáci plnili roli okupantů v zahraničních misích? Musíme finančně podporovat tzv. demokratické opozice v některých státech? Potřebujeme finančně dotovat různé pochybné spolky a organizace, jejichž jediným cílem je propagace pozitivní diskriminace? Když půjdeme dál, musíme daňově zvýhodňovat zahraniční firmy nebo firmy prosperující, které mají miliardové zisky? Jako příklad můžeme uvést Plzeňský Prazdroj, jemuž vláda přisoudila daňové úlevy ve výši 700 milionů korun. Na jedné straně se tedy ze státního rozpočtu vyhazují stamilióny, na druhé straně se neustále žádá po občanech, aby si utáhli své opasky.“
...“ je potřeba zdůraznit, že se současným stavem se nemůžeme smířit. I když jsme dnes v defenzivě a nepřítel má všechny mocenské páky v tomto boji – média, peníze – nesmíme předem složit zbraně neboť stále je v naší zemi hodně slušných a poctivých lidí, kteří jen potřebují probrat z pasivity a z letargie, do které v posledních letech upadli. Tito lidé musí poznat, že není nic ztraceno, že se dá kormidlo otočit a zkorumpované gaunery vyházet z jejich vypolstrovaných kanceláří a dohnat k zodpovědnosti za své kolaborantství, za svou nečinnost a za poškozování České republiky. Tito lidé si nezasluhují našeho slitování a po právu jim naleží exemplární potrestání. V tomto směru je potřeba podpořit všechny aktivity, které mají stejný směr jako je ten náš.“ … „ je potřeba podpořit sjednocení nové lidové fronty, která bude mít ve svém poslání likvidaci zločineckého politického systému a to všemi možnými postupy. Chci vás proto všechny zde ujistit, že já osobně udělám maximum pro to, aby naše myšlenky a názory získávaly čím dál více stoupenců. Věřím, že vy, účastníci sjezdu, nám v naší práci pomůžete.“
...“Náš čas přijde soudruzi, chce to jen vytrvat! „
(poznámka zpravodaje ČRTA ČČ: uveřejněný text jsou jen fragmenty z téměř dvouhodinové závěrečné řeči s. Ludvíka Zifčáka)
—————